Wydawnictwa

Czerwcowe wiersze. Łomża 2007

W listopadzie 2007 roku ukazał się tomik poezji „Czerwcowe wiersze”, wydany przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Łomży przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. W zbiorze znalazły się 92 utwory 57 finalistów siedmiu edycji Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza, które odbyły się w latach 2000-2006. Tom ilustrowany jest pracami uczniów Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży.

Jerzy Sikora, poeta, przewodniczący jury Czerwcowego Konkursu Jednego Wiersza, autor wstępu „Piękne ryzyko” do tomiku „Czerwcowe wiersze”: „W prezentowanych wierszach znajdziemy i zgrzebną codzienność, i nostalgię za pięknem, jakie minęło i za tym, co nadejdzie. Chodzi o nadzieję, która trzyma każdego z nas przy życiu. Z czego biorą się wiersze? Z niezgody na świat, na „plastikowość” istnienia. Rodzą się z nadmiaru szczęścia, ale też z bólu, samotności, potrzeby wykrzyczenia siebie. […]
Czerwcowy Konkurs Jednego Wiersza… Wcześniej maj, miesiąc tak poezjotwórczy, bo i piękno rozkwitającej przyrody, i majowa miłość… W tym coraz bardziej znijaczonym świecie, gdy tyle wyblakłych, pustych słów, dobrze, że są wrażliwi konstruktorzy pięknych fraz.”

Skip to content