Karol Wojtyła. Narodziny – wystawa

Wprowadzono 15 maja 2020

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin  papieża Jana Pawła II, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza do obejrzenia wystawy „Karol Wojtyła. Narodziny”.

Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera nas w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Od narodzin małego Lolka po dorosłe życie Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay. Z bliska można prześledzić  powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski, wybrać się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne plansze wystawy, witamy nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przyglądamy się jego posłudze w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszymy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Wystawa została przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie i od początku maja można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Długiej 13 (I piętro, pokój 109).

 

 

Jubileusz jest okazją by osobiście przywołać postać Wielkiego Papieża, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zachęca mieszkańców do dzielenia się swoimi pamiątkami związanymi z wizytą Jana Pawła II w Łomży bądź innych spotkań z tą wielką postacią. Pamiątki, zdjęcia można przynosić do Działu Informacyjno-Bibliograficznego pokój nr 212, gdzie po zeskanowaniu i odpowiednim opisaniu zostaną umieszczone na naszej stronie internetowej. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 86 216-54-81 wew. 25.

 

 

Podobne wpisy

Tagi

Podziel się

Skip to content